Aktualności

13-11-2018r.

12 listopada Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy

Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada br. podpisał ustawę, która ustanawia 12 listopada br. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

W tym dniu także Biuro Rzecznika Praw Pacjenta będzie nieczynne. Zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę mailową: lub formularz kontaktowy, natomiast od 13 listopada br. do kontaktu za pośrednictwem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590.

 

12 listopada br. będzie także dniem wolnym od pracy dla przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjenci, którzy znajdą się w sytuacji nagłego zagrożenia życia lub zdrowia będą mogli korzystać z pomocy lekarskiej w placówkach realizujących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

 

Wolnego od pracy nie będą tego dnia mieli pracownicy szpitali i przychodni ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Zgodnie z ustawą, jeżeli placówki te mają na ten dzień zaplanowane świadczenia powinny ich udzielać według zaplanowanej  kolejności.

12 listopada br. mają również obowiązek pracy apteki, które zgodnie z uchwałą rady powiatu są zobowiązane zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu w dni wolne od pracy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania świadczeń opieki zdrowotnej oraz pracy aptek ogólnodostępnych w dniu 12 listopada 2018 r.

Lista aktualności