Łączy Nas Pacjent - dyżury ekspertów

Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę

2018-04-17 10:00 - 2018-04-17 16:00

Zakres prowadzonych porad eksperckich:

  • Informowanie czym jest łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
  • Informowanie o prawach i obowiązkach osób chorujących na łuszczycę i ŁZS
  • Pomoc psychologiczna (głównie dla pacjentów z problemami dermatologicznymi - łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, trądzik, pokrzywka, itd.).

 

Kontakt:

Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta

800-190-590

dyżur w godzinach 10:00 – 14:00 Dagmara Samselska

                                   14:00 – 16:00 Agnieszka Bartczak

 

Ekspert:

Dagmara Samselska - Pedagog, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Od maja 2014 r. Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, współzałożycielka i Wiceprezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę PSORIASIS, inicjatorka i uczestniczka debat systemowych, a także spotkań i konferencji edukacyjnych w zakresie wiedzy na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, metod jej leczenia i następstw. Aktywnie uczestniczy w pracach Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy – platformy porozumienia pomiędzy pacjentami, ekspertami z zakresu dermatologii, parlamentarzystami, Ministerstwem Zdrowia, a także NFZ.

 

Agnieszka BartczakPsycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach edukacji podyplomowej ukończyła Szkołę Trenerów, Kurs Interwencji Kryzysowej, Kurs Psychodietetyki, zakresu zaburzeń odżywiania, pracy z nastolatkiem z niską samooceną. Ukończyła również certyfikowane szkolenie z zakresu Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

Specjalizuje się w pomocy psychologicznej, głównie dla pacjentów z problemami dermatologicznymi (łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, trądzik, pokrzywka, itd.). Prowadzi krótkoterminowe intensywne sesje konsultacyjne dla pacjentów oraz ich rodzin, w tym również dla rodziców dzieci z problemami dermatologicznymi.

 

O Stowarzyszeniu:

Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę powstała w 2009 roku z inicjatywy stowarzyszeń skupiających pacjentów chorujących na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów, a także Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Dermatologii i Wenerologii Prof. Dr n. med. Andrzeja Kaszuby oraz Dr n. med. Adama Borzęckiego. Integruje i reprezentuje działania stowarzyszeń osób dotkniętych łuszczycą i łuszczycowym zapaleniem stawów zarówno wobec decydentów w Polsce jak i w Europie. Współpracuje w celu wprowadzenia europejskich standardów leczenia łuszczycy z, mającymi ogromne doświadczenie i wiedzę w tym zakresie, światowymi i europejskimi organizacjami zrzeszającymi pacjentów.

Od czerwca 2014 roku Unii przewodzi Dagmara Samselska.

Unia, przy współpracy z ekspertami ze świata medycyny oraz mediów, podejmuje dialog społeczny mający na celu edukowanie pacjentów i zmianę postaw społecznych wynikających z braku świadomości czym jest łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów. Walczy ze stereotypami i mitami, jakie narosły przez lata na temat tej choroby, a przez co osoby dotknięte łuszczycą są stygmatyzowane i izolowane. Wspiera i realizuje zadania ważne zarówno dla pacjentów jak i lekarzy dermatologów, reumatologów oraz lekarzy innych specjalności dbających o poprawę funkcjonowania pacjentów łuszczycowych.

Do Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS należą:

  • Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę w Lublinie
  • Wielkopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Wyjdź z Cienia”
  • Pomorskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Fala Nadziei”
  • Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę PSORIASIS
  • Krakowskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Promyk Nadziei"
  • Stowarzyszenie „Żyj z całych sił”

 

Więcej informacji o fundacji:

http://luszczycowezapaleniestawow.pl/