Aktualności

20-04-2017r.

Zaproszenie na szkolenia nt. praw pacjenta dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta zaprasza dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta, pełniących swoje obowiązki w placówkach medycznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, na szkolenia na temat praw pacjenta. Szkolenia Biuro organizuje we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Starostwem Powiatowym w Olsztynie i Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Szkolenia poświęcone będą prawom przysługującym pacjentom i praktycznym aspektom ich realizowania. Omówione zostaną także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia poprowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

 

 TERMINY SZKOLEŃ:

  • 10 maja 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy Placu Bema 5 (woj. warmińsko-mazurskie);
  • 11 maja 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Ludowej 15a (woj. podlaskie).

 

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu pracowników szpitali prosimy o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.


W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny oraz emailowy.


Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia 2017 r.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Program szkolenia – Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie) - doc 161 KB
Program szkolenia – Wysokie Mazowieckie (woj. podlaskie) - doc 161 KB

 

Informacje o kolejnych szkoleniach w poszczególnych województwach będą sukcesywnie pojawiały się na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Lista aktualności