Aktualności

16-06-2014r.

Zapraszamy do zapoznania się z „Wakacyjnym poradnikiem pacjenta”

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym Biuro Rzecznika Praw Pacjenta serdecznie zaprasza do lektury "Wakacyjnego poradnika pacjenta".

Jest to zwięzła, kilkustronicowa ulotka, która w przystępny sposób wyjaśnia najważniejsze kwestie związane z prawami pacjenta, profilaktyką oraz pożądanymi zachowaniami w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu lub zdrowiu.

 

"Wakacyjny poradnik pacjenta" w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej Rzecznika Praw Pacjenta:

http://www.bpp.gov.pl/gfx/bpp/userfiles/_public/edukacja_-_poznaj_swoje_prawa/wpp2013.pdf - PDF 3,6 MB

 

Wakacje są okresem, gdy rodzice często powierzają opiekę nad dzieckiem swoim krewnym, gdy sezon urlopowy dotyczy również podmiotów leczniczych, gdy częściej niż w innych porach roku dochodzi do nagłych  zranień lub złamań. Dlatego też, chcąc wyposażyć pacjenta w niezbędne i pomocne informacje, radzimy m.in.:

  • w jaki sposób rodzice powinni upoważnić bliskich, pod opieką których przebywa ich dziecko, do wyrażania zgody na jego leczenie,
  • co zrobić, kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie, a konieczna jest wizyta lekarska,
  • w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich pacjenci powinni zgłosić się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

 

W wersji drukowanej ulotki dostępne są w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

Bliższych informacji udziela Zespół Prasy i Promocji, tel. 22 53 28 217, promocja@bpp.gov.pl.

 

Polecamy również pozostałe materiały edukacyjne Biura Rzecznika Praw Pacjenta znajdujące się w zakładce "Edukacja - poznaj swoje prawa".

Lista aktualności