Aktualności

20-04-2017r.

Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych – kampania Zaczytani ponownie w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

Rzecznik Praw Pacjenta – patron honorowy akcji – zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia kampanii społecznej Zaczytani, której już trzecia edycja odbędzie się w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Od 24 kwietnia w siedzibie Biura przy ulicy Młynarskiej 46 w Warszawie w specjalnie przygotowanym pojemniku, wszyscy chętni mogą pozostawiać książki przeznaczone dla małych i dużych pacjentów szpitali, hospicjów, a także dla podopiecznych domów dziecka. Akcja trwa do 21 maja br.

 

Książki można pozostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, który znajduje się w holu głównym Biura Rzecznika Praw Pacjenta (w godzinach pracy urzędu). Do końca roku zebrane książki zostaną przekazane do szpitali w całej Polsce, które zgłosiły się w ramach programu Zaczytane Biblioteki.

 

W tym roku – po raz pierwszy – zbieramy książki również dla dorosłych pacjentów!

 

Zaczytani.org. to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest stworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka i hospicjach, przy jednoczesnej promocji czytelnictwa. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki, pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie wyobraźni, podróży i zajmujących historii zapisanych na kartach książek.

 

W latach 2013 – 2015 fundacja stworzyła 268 bibliotek na terenie całego kraju. Również Rzecznik Praw Pacjenta włączył się aktywnie w tworzenie bibliotek szpitalnych przekazując w ubiegłym roku na rzecz fundacji 160 egzemplarzy książki wydanej po patronatem Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Praw Dziecka „Kuba i Buba w szpitalu czyli prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

 

 

Więcej informacji na stronie Organizatora: http://zaczytani.org

 

 

 

 

Lista aktualności