Aktualności

10-12-2018r.

Bożonarodzeniowa wystawa świąteczna w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

Rzecznik Praw Pacjenta serdecznie zaprasza na wystawę świąteczną prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystawę będzie dostępna od 10 do 21 grudnia br. w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46 w Warszawie.

 

Rzecznik, pragnąc zwrócić uwagę obywateli na istotną rolę terapii zajęciowej w procesie leczenia pacjentów z upośledzeniem umysłowym oraz chorobami psychicznymi, zaprosił do udziału w kiermaszu przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie Warszawy.


Udział podopiecznych Warsztatów w tego rodzaju wydarzeniach pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby hospitalizacji wśród uczestników grup plastycznych, a także stwarza szansę ich rehabilitacji na gruncie społecznym i zawodowym.


Podczas wystawy świątecznej, osoby odwiedzające Biuro będą miały okazję zakupić ręcznie wykonane przez uczestników prace bożonarodzeniowe, w tym m.in. stroiki, ozdoby choinkowe i inne elementy dekoracji świątecznej. Posiadające dużą wartość artystyczną prace, przygotowywane są z dużą sumiennością i zaangażowaniem w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej pod czujną opieką terapeutów.

 

W tegorocznej wystawie wezmą udział:

1. Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”;
2. Warsztat Terapii Zajęciowej Pomost działający przy Bródnowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi;
3. Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Lista aktualności